Reading:
Rusko chce čím skôr legalizovať ťažbu Bitcoinu
Share:

Rusko chce čím skôr legalizovať ťažbu Bitcoinu

avatar
by Ras Vasilisin
29. March 2022
Rusko chce čím skôr legalizovať ťažbu Bitcoinu

Rusko, ktoré ovplyvňujú západné sankcie, čím sa prakticky dostáva do globálnej izolácie, vidí príležitosti v Bitcoine (BTC). Po tom ako jej zástupcovia naznačili, že sú ochotní za ropu a plyn akceptovať aj túto kryptomenu, naznačili v úvode tohto týždňa ďalší krok aj smerom k výraznejšej podpore ťažby Bitcoinu.

Urobil tak Námestník ruského ministerstva energetiky Evgeny Grabchak, ktorý v úvode týždňa navrhol odstrániť „právne vákuum“ okolo ťažby kryptomien a zaviesť pre tento segment jasné regulácie. Toto prehlásenie je v rozpore s názormi centrálnej banky, ktorá naďalej trvá na zákaze kryptomien vrátane ich ťažby.

Grabchak sa vyjadril v tomto zmysle počas prvej ruskej konferencie ťažiarov Bitcoinu, kde vyzval k čo najrýchlejšiemu vytvoreniu jasného regulačného rámca:

,,Právne vákuum komplikuje reguláciu tejto oblasti a stanovenie jasných pravidiel hry. Toto právne vákuum je potrebné čím skôr odstrániť. Ak chceme s touto činnosťou nejako v súčasnej realite pokračovať, tak musíme zaviesť právnu úpravu do regulačného rámca a pridať tam pojem ťažba.“

 

Námestník ministra tiež tvrdí, že by bolo správne, aby kontrolu nad tým, kde sa budú môcť kryptomeny ťažiť a aké budú pre túto činnosť energetické kvóty – budú určovať regionálne úrady a nie federálna vláda. ,,Možno by to malo byť synchronizované so stratégiami rozvoja regiónov a plánmi iných priemyslových sektorov,“ doplnil.

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon