Reading:
ŠTÁT LOUISIANA CHCE POLITIKOM UMOŽNIŤ PRIJÍMAŤ DARY V KRYPTOMENÁCH
Share:

ŠTÁT LOUISIANA CHCE POLITIKOM UMOŽNIŤ PRIJÍMAŤ DARY V KRYPTOMENÁCH

avatar
by Ras Vasilisin
9. March 2022
ŠTÁT LOUISIANA CHCE POLITIKOM UMOŽNIŤ PRIJÍMAŤ DARY V KRYPTOMENÁCH

Vláda štátu Louisiana skúma návrh zákona, ktorý ak vstúpi do platnosti, uľahčí politikom platby kryptomenami v rámci ich predvolebných kampaní. Dokument propaguje republikánsky politik Mark Wright.

Vklady kryptomien pre politikov

Snemovne reprezentantov zákona č. 170 má za cieľ „umožniť kandidátovi prijímať príspevky na kampaň vo forme kryptomien“. Na dosiahnutie tohto cieľa budú musieť úrady zmeniť niektoré zákony.

Wright chce tiež zaviesť postup pre platby, použitie finančných prostriedkov, podávanie správ a ďalšie súvisiace záležitosti týkajúce sa prijímania takýchto darov.

Návrh zákona obsahuje aj definíciu kryptomeny. Uvádza sa v ňom, že takéto aktíva  „digitálne meny, ktoré nevydáva žiadny ústredný orgán, môžu fungovať ako prostriedok výmeny a na reguláciu emisie využívajú šifrovaciu technológiu“.

Hoci cieľom zákona je umožniť kandidátom, držiteľom funkcií a politickým výborom prijímať platby v kryptomenách, obsahuje aj ustanovenia, ktoré budú od týchto subjektov vyžadovať, aby premenili takéto aktíva na fiat peniaze.

Kandidát, oficiálny alebo politický výbor musí kryptomenu predať a výťažok z predaja vložiť na váš účet predtým, ako ich použije

Okrem toho bude musieť príjemca viesť potrebné záznamy obsahujúce celé meno darcu, adresu, súčasného zamestnávateľa a vyhlásenie, že darca je vlastníkom prevedeného digitálneho majetku.

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon