Reading:
STEVE WOZNIAK VERÍ, ŽE BITCOIN JE SKUTOČNÉ ZLATO
Share:

STEVE WOZNIAK VERÍ, ŽE BITCOIN JE SKUTOČNÉ ZLATO

avatar
by Ras Vasilisin
9. March 2022
STEVE WOZNIAK VERÍ, ŽE BITCOIN JE SKUTOČNÉ ZLATO

Spoluzakladateľ Apple Steve Wozniak hovorí, že bitcoin je skutočné zlato – aktívum, ktoré je založené na matematike. K väčšine ostatných kryptomien a NFT projektov, ktoré spája s podvodmi, je však skeptický.

Steve Wozniak chváli bitcoin

Spoluzakladateľ Apple Steve Wozniak hovoril o kryptomenách v rozhovore pre Insider, ktorý bol zverejnený online minulý týždeň.

Existuje toľko kryptomien, ktoré sa teraz objavujú. Každý má spôsob, ako vytvoriť nové, povedal. Dodal však, že väčšinou ide o projekty, ktoré „len dostanú veľa peňazí od ľudí, ktorí chcú do niečoho investovať veľmi skoro“.

Wozniak tiež poznamenal, že niektorí ľudia kupujú kryptomeny, pretože si neuvedomujú, čo to obnáša. Nerozumejú základom trhu. Pokiaľ ide o bitcoiny, spoluzakladateľ spoločnosti Apple povedal, že kryptomena je skutočné zlato, pretože je založená na matematike.

Nebolo to prvýkrát, čo Wozniak chválil bitcoin. Minulý rok v júli povedal, že BTC je „matematický zázrak“. V októbri uviedol, že hlavná digitálna mena je „matematicky čistá“.

Wozniak sa však obáva, že vlády môžu zakázať používanie bitcoinu a iných kryptomien.

„Problém je v tom, že vlády nikdy nedovolia, aby sa im to vymklo spod kontroly,“ varoval. Dodal, že „vlády by to jednoducho nedovolili. Nevzdajú sa svojej moci.“

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon