Reading:
Texas chce ovládať 20 % ťažby BTC
Share:

Texas chce ovládať 20 % ťažby BTC

avatar
by Virtuse Admin
25. November 2021
Texas chce ovládať 20 % ťažby BTC

Texas chce ovládať 20 % ťažby BTC – štát však čelí problémom s elektrinou

Štát Texas čelí rýchlemu prílevu ťažiarov BTC. Jeho elektrická infraštruktúra bude musieť do roku 2023 podporovať očakávaných 5 000 megawattov (MW) dodatočného výkonu v tomto odvetví. Ťažba v Texase v súčasnosti spotrebuje približne 500 až 1 000 MW energie. Electric Reliability Council of Texas (ERCOT) predpokladá, že dopyt by sa mohol do roku 2023 zvýšiť až päťnásobne a podľa správ plánuje ďalších 3 000 až 5 000 MW.

Texas sa plánuje stať domovom až 20 % svetovej ťažby BTC. Štát sa ukázal ako cieľová destinácia pre ťažiarov odkedy čínska vláda začiatkom tohto roka oficiálne zakázala ťažbu. Štátna vláda zarobila na potlačení Číny tým, že urobila z Texasu útočisko pre ťažiarov kryptomien. Tí si teraz môžu užívať 10-ročné daňové úľavy, kredity na daň z obratu a štátom sponzorované školenia pracovnej sily.

Texas ako centrum ťažby BTC

Niektorí obyvatelia Texasu sa však obávajú, že existujúcu elektrickú sieť nemožno zlepšiť. Riadenie štátnej elektrickej siete zo strany ERCOT sa dostalo pod prísnu kontrolu vo februári 2021. Výpadky sužovali región počas extrémneho chladu, ktorý spôsobil, že asi 5 miliónov obyvateľov zostalo niekoľko dní bez elektriny. Správa vydaná spoločnosťou ERCOT 19. novembra nedokázala vzbudiť dôveru, že problémy so sieťou boli vyriešené.

V súčasnosti neexistujú žiadne návrhy od texaskej vlády na riešenie potenciálnych problémov, ktoré môžu vyplynúť z nárastu dopytu po elektrine zo strany ťažiarov kryptomien. Ako navrhuje Texas Standard, baníci by mohli flexibilne vypínať svoj hardvér počas obdobia špičky dopytu, alebo by im mohol byť účtovaný poplatok za kilowatthodinu, ak chcú zostať zapnuté počas obdobia špičky.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. 

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon